Ce pariem în a şaptesprezecea zi de #ChampionsLeague

0

Goluri peste tot, nimeni nu are ce apăra – cu excepţia lui Real. Dar Ronaldo pare să fi revenit în formă 🙂

Ponturi Champions League, primele două meciuri din returul optimilor de finală

Liverpool – FC Porto. BTS. Cotă 1.75

Probabil că Liverpool va introduce o serie de jucători care au evoluat mai puțin în acest sezon. După 5-0 în tur, soarta calificării nu mai poate fi schimbată. Portughezii, în schimb, vor trage tare ca să repare impresia dezastruoasă din primul meci și au toate șansele să înscrie.

Paris SG – Real Madrid. Over 1.5 HT. Cotă 1.95

Cu sau fără Neymar, PSG nu are altă șansă decât să atace în disperare din primul minut, să pună presiune pe spanioli și să spere într-un gol foarte rapid. De cealaltă parte, Zidane e conștient că nu are șanse să-și păstreze avansul din meciul tur doar apărându-se. Șansele unei prime reprize cu măcar două goluri sunt rezonabile.